Poradnik Das WeltAuto.

Jak sprawdzić auto używane przed zakupem?

 

Kupno samochodu używanego potrafi być drogą przez mękę. Z czasem możemy dojść do wniosku, że ktoś chce nas oszukać na każdym kroku. Jak temu zapobiec? Jak wybrać auto używane, który będzie nam służyło przez lata?
Czytaj dalej >>

Jak odbyć jazdę próbną autem używanym?

 

Kupno samochodu, czy to nowego, czy używanego, nierozerwalnie łączy się z jazdą próbną. Musimy sprawdzić, jak samochód się prowadzi i czy pasuje do naszego stylu jazdy. Jeśli jednak mówimy o samochodach używanych, sprawa nieco się komplikuje. Na co zwrócić uwagę? 
Czytaj dalej >>

Co kupić? Diesel czy benzyna?

 

To pytanie zadaje sobie wiele osób - wybrać diesla czy benzynę? Niektórzy doradzą nam na podstawie własnych doświadczeń, inni powtórzą parę ogólnych pojęć, ale nie muszą mieć racji. Silnik powinien odpowiadać naszym potrzebom. Tylko jakie to potrzeby?

Czytaj dalej >>

Przedni, tylny czy 4x4?

 

Wybierając samochód używany, powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj napędu - czy moment przenoszony jest na przednie koła, na tylne, czy może na obie osie. Każdy ma swoje zalety i wady. Każdy znacząco wpływa na sposób prowadzenia. Tylko który będzie dla nas najlepszy?

Czytaj dalej >>

Wybieramy auto rodzinne

 

Tym razem postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które być może zadaje sobie wielu z was. Jaki samochód możemy uznać za „rodzinny”? Który spełnia absolutne minimum, a który jest wprost stworzony do życia z rodziną? Czytaj dalej >>

Odpalanie samochodu za pomocą kabli rozruchowych.

 

Kiedy temperatura za oknem spada, spada też pojemność akumulatorów w naszych samochodach. Zastanawiacie się, jak to możliwe? O tym opowiemy wam w tym poradniku, ale nie tylko - dowiecie się też z niego, jak zadbać o akumulator zimą i jeśli coś pójdzie nie tak - jak odpalić samochód za pomocą kabli rozruchowych. Zapraszamy.
Czytaj dalej >>

Jak holować samochód?

 

Holowanie samochodu wydaje się proste, ale jeśli spotkamy na ulicy samochody, które są holowane, często nie wygląda to tak, jak powinno. Jazda na światłach awaryjnych, nie umieszczenie trójkąta w odpowiednim miejscu - to tylko część nieprawidłowych zachowań. Jak więc właściwie holować samochód?
Czytaj dalej >>

Jakie auta wybierają kobiety?

 

Choć wydawałoby się, że to mężczyźni przykładają mniej uwagi do wyglądu samochodu, często jest wręcz odwrotnie. To mężczyzna powie, że nie będzie jeździł czymś, co źle wygląda, kiedy kobieta spojrzy jeszcze na takie aspekty, jak wielkość bagażnika czy praktyczność.
Czytaj dalej >>

Škoda Superb kontra Volkswagen Passat

 

Tym razem spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, które nurtuje wielu. Jak bardzo mogą się różnić samochody oparte o tę samą platformę? Pożyczyliśmy dwa auta używane: Škodę Superb i Volkswagena Passata. Sprawdzimy, w jakich wypadkach lepiej sprawdzi się Superb, a kiedy lepiej wybrać model Volkswagena.
Czytaj dalej >>

Škoda Superb kontra Audi A6

 

Przepis Škody na samochody jest dość prosty. Wziąć platformę grupy Volkswagena i zbudować na niej samochód, który nie do końca mieści się w granicach jednego segmentu. Zrobiła tak z Tiguanem, który stał się Kodiaqiem, zrobiła tak z Golfem, który stał się Octavią i wreszcie z Passatem, zamieniając go w Superba.
Czytaj dalej >>

Jak przygotować auto do podróży?

 

Wyjazd na wakacje. O czym warto pamiętać? Nadszedł czas, kiedy za namową pięknej pogody postanawiamy wybrać się na wakacje. Często decydujemy się na wyjazd za granicę - od Chorwacji po Portugalię. W jedną stronę to często ponad 1000 km.
Czytaj dalej >>

Samochód nowy czy używany?

 

Mając określony budżet, często możemy zadawać sobie pytanie - lepiej kupić samochód nowy czy używany? W końcu z jednej strony możemy kupić pachnący nowością samochód niższej klasy lub wyższego segmentu z lepszym wyposażeniem, ale za to z bagażem doświadczeń powiązanych z wysokim przebiegiem. Co jest lepsze?
Czytaj dalej >>

Turbodiesel czy turbobenzyna?

 


Porównując samochody używane z silnikami diesla i benzynowymi, często - z przyzwyczajenia - mówiąc o silnikach benzynowych, mamy na myśli wolnossące jednostki napędowe. Czasy się jednak zmieniły i teraz już nie tylko diesle korzystają z turbodoładowania, ale też większość silników benzynowych.
 Czytaj dalej >>

Jak przygotować auto na okres jesienno-zimowy?

 

Choć aura za oknem nie zapowiada szybkiego nadejścia zimy, to jednak nie ma co specjalnie czekać i już teraz warto przygotować nasze auto do tego najtrudniejszego okresu na drogach. Tym bardziej, że już jesienią będziemy musieli stawić czoła gorszym warunkom pogodowo-drogowym. Przedstawiamy poniżej kilka czynności, które warto wykonać, aby nasz używany samochód przeżył zimę bez większych problemów. Co ważne, większość z nich jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, nie narażając naszego portfela na zbyt duże wydatki.
Czytaj dalej >>