Ubezpieczenie opon na 3 lata w cenie opon i kół

Nowe koła oryginalne i opony z 3 letnim ubezpieczeniem w cenie

W Das WeltAuto dbamy o każdy detal, abyś cieszył się pewnym i sprawdzonym samochodem. Dlatego teraz przy zakupie nowych kół lub opon dokupionych do samochodu otrzymujesz 3 letnie ubezpieczenie opon. Nie przejmuj się tym, czego nie możesz przewidzieć.

Co oferuje program ubezpieczenia opon?

Zapewniamy ochronę ubezpieczeniową na wypadek uszkodzenia opony, do którego doszło na skutek najechania na ostre przedmioty, uderzeniem w krawędź krawężnika lub w przypadku wandalizmu.

Ubezpieczenie obejmuje również koszty montażu (w tym montaż opony, wentyl, ciężarki, wyważenie, wymiana i utylizacja uszkodzonej opony) ponoszone przy wymianie opony. Jakość i ilość opon na wymianę muszą być takie same jak w przypadku uszkodzonej opony.

Świadczenie (rekompensata i koszty montażu) przysługują tylko w przypadku wymiany na nową oponę, która zastępuje uszkodzoną oponę. Rekompensata nie obejmuje wypłaty gotówki.

Najechanie na ostre przedmioty

Najechanie na ostre przedmioty

Uderzenie w krawędź krawężnika

Uderzenie w krawędź krawężnika

Wandalizm

Wandalizm

Aby skorzystać z programu, należy zakupić nowe opony lub oryginalne koła u Autoryzowanego Partnera Serwisowego Grupy Volkswagen.

Zakres ubezpieczenia

Otrzymasz rekompensatę na kwotę faktury na zakup nowej opony zgodnie z poniższą tabelą. Kwota jest oparta na cenie hurtowej brutto nowej opony o porównywalnych lub takich samych wymiarach (rozmiar, szerokość, jakość, właściwości jezdne), co uszkodzona opona.

Rekompensata: Liczba miesięcy, które upłynęły od zakupu opony 0 - 12 > 12 - 24 > 24 - 36
Rekompensata (procent wartości nowej opony) 100% 50% 25%
Koszt montażu 100% 100% 100%

Jak korzystać z ubezpieczenia opon?

  1. Miej zawsze w samochodzie certyfikat ubezpieczenia opon, który został przekazany przy sprzedaży opon lub kół.
  2. Gdy opona ulegnie uszkodzeniu w wyniku jednego z trzech warunków objętych ubezpieczeniem, przywieź ją do Autoryzowanego Serwisu grupy Volkswagen wraz z certyfikatem ubezpieczenia.
  3. Gdy opona zostanie zniszczona w wyniku wandalizmu, okaż dodatkowo kopię policyjnego raportu.
  4. Korzystaj z rekompensaty!

Ochrona nie obejmuje opon, które są:

a)  zamontowane w pojazdach o masie całkowitej przekraczającej 5,9 t,

b)  używane w pojazdach związanych z realizacją prac budowlano – montażowych,

c)  używane w samochodach szkolących kierowców, usługach kurierskich, taksówkach, innych płatnych przewozach pasażerskich lub samochodach do wynajęcia krótkoterminowego.

Pobierz Ogólne warunki ubezpieczenia opon i kół

Uwaga!

Od 1 maja 2021 ubezpieczenie na 3 lata obejmuje również opony zamontowane w nowych samochodach grupy Volkswagen. Zapytaj czy wybrany używany samochód posiada dodatkowe ubezpieczenie opon. 

Zapytaj o szczegóły oferty najbliższego Partnera Serwisowego grupy Volkswagen Skoda, Seat, Audi, Porsche, Volkswagen Samochody Osobowe lub Dostawcze.