Connected Car – przyszłość cyfrowej motoryzacji

Connected Car – przyszłość cyfrowej motoryzacji

Rozwój technologii cyfrowych i internetu wpływa na każdą dziedzinę życia, a branża motoryzacyjna nie pozostaje wyjątkiem. Cyfrowa technologia pozwala na połączenie auta ze smartfonem, umożliwiając wysyłanie i odbieranie zestawu cennych informacji, które bezpośrednio przekładają się na Twoje bezpieczeństwo i wygodę podczas podróży.

„Volkswagen We”– Łączność i Mobilność.

Dzięki dużej liczbie innowacyjnych rozwiązań technologicznych Volkswagen otwiera drogę do cyfryzacji Twojego samochodu.

We Connect i Car-Net to znacznie więcej niż dostęp do internetu. Dzięki „Volkswagen We” zyskasz informacje o ruchu drogowym, utrudnieniach na trasie, stacjach paliw i innych przydatnych miejscach. Dostęp do Internetu pozwoli też na szybką pomoc w razie awarii (np. po zatrzaśnięciu kluczyków lub wyświetleniu informacji o błędach), skorzystanie z ulubionych serwisów streamingowych czy obsługę smartfona za pomocą samochodowych systemów sterowania.

„Volkswagen We” to również możliwość kontrolowania z perspektywy smartfona wielu funkcji w samochodzie, takich jak wykresy spalania, parametry silnika lub otrzymywania powiadomień o zbliżających się serwisach. Połączenie telefonu z samochodem da Ci również możliwość sterowania systemami samochodu, takimi jak klimatyzacja, ogrzewanie postojowe czy elektryczne szyby.

We Connect Go to rozwiązanie, które sprawi, że twój samochód będzie dosłownie na wyciągnięcie ręki. Chcesz sprawdzić poziom paliwa w aucie podczas porannej kawy? Nie musisz nawet odchodzić od stołu!

Oprócz tego skorzystasz z wielu innych platform oraz aplikacji, takich jak Android Auto, Mirror Link czy Apple Car Play, dzięki którym wyświetlisz powiadomienia, odbierzesz połączenia lub skorzystasz z ulubionych aplikacji bez wyciągania smartfona z kieszeni. Najważniejsze dane wyświetlone zostaną na ekranie multimedialnym lub wyświetlaczu przeziernym, więc nie będą odciągać twojej uwagi od drogi. Podczas postoju możesz obejrzeć film lub przeczytać dokument na dużym i komfortowym wyświetlaczu samochodowym.

Otwieranie samochodu smartfonem.

Usługi mobilne

„Volkswagen We” to również usługi mobilne, dzięki którym współdzielenie samochodu, płacenie biletów parkingowych czy lokalizowanie najbliższych stacji ładowania akumulatorów staje się proste, jak nigdy dotąd. Wszystkie te czynności wykonasz za pomocą smartfona.

Siłą skomunikowanych samochodów jest automatyczne dopasowanie ustawień do potrzeb i upodobań użytkownika. Jest to szczególnie wygodne wówczas, gdy z samochodu korzysta kilka osób. Po zajęciu miejsca za kierownicą nie musisz ustawiać fotela, lusterek, klimatyzacji, stacji radiowych czy ustawień wyświetlacza. Wszystkie dane znajdują się na twoim smartfonie. Co więcej – przechowywane są w chmurze, więc nie stracisz ich po wymianie telefonu! Cyfrowa platforma „Volkswagen We” pozwoli też na odtworzenie wszystkich ustawień w nowym samochodzie, dzięki czemu nie musisz obawiać się mozolnego ustawiania wszystkich parametrów od nowa.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi aplikacjami Volkswagena, które dostarczą Ci rozrywki, pomocy i informacji w codziennym życiu. Cyfrowa rewolucja w motoryzacji dzieje się na naszych oczach, a użytkowanie samochodu wkracza w nową erę.

Uwaga! Dostępność poszczególnych funkcji uzależniona jest od wyposażenia poszczególnych modeli samochodów. Aby dowiedzieć się więcej na temat dostępnych systemów, skontaktuj się z oficjalnym dealerem Volkswagena. 

FAQ

Czym jest Conneted Car?

Connected Car, czyli skomunikowany samochód, to określenie auta wykorzystującego połączenie internetowe i wymieniającego się informacjami. Dzięki udostępnianiu informacji tworzone są m.in. mapy korków ulicznych, ostrzeżenia o utrudnianiach na drodze czy innego rodzaju komunikaty.

Dlaczego warto mieć skomunikowany samochód?

Mówiąc wprost, skomunikowane samochody to przyszłość motoryzacji, dlatego warto przygotować się na nią już dziś. Wybierając samochód z łącznością internetową już teraz skorzystasz z wielu przydatnych funkcji, a z czasem będzie ich coraz więcej. Nowoczesne systemy cyfrowe integrujące samochód z otoczeniem sprawią, że jazda samochodem będzie łatwiejsza, przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

W jaki sposób skomunikowane samochody integrują się z ich otoczeniem?

Mówiąc ogólnie, gromadzenie i wymiana szczegółowych informacji pozwala optymalizować wszystkie procesy związane z jazdą. Co to oznacza dla kierowcy i jego pasażerów? Connected Car pozwoli Ci uniknąć korków, robót drogowych czy niebezpiecznych miejsc, znajdzie dla Ciebie najtańszą stację paliw, polecaną restaurację oraz najbliższy parking. Wszystkie wybory poprzedzane są inteligentną analizą warunków drogowych (położenie i prędkość innych pojazdów) oraz środowiskowych (np. z uwzględnieniem pogody, rodzaju nawierzchni, przewyższeń, etc.). 

Jakie aplikacje i funkcje są dostępne w skomunikowanych samochodach?

Volkswagen oferuje szeroki zakres usług cyfrowych. Są one uzależnione od konkretnej specyfikacji samochodu oraz jego wyposażenia. Aby uzyskać poradę dotyczącą dostępnych opcji, skonsultuj się z lokalnym przedstawicielem marki.

W jakich samochodach dostępna jest ta technologia?

Niektóre z tych funkcji wymagają konkretnej specyfikacji technicznej auta, jednak wiele inteligentnych usług cyfrowych można wprowadzić również w starszych wersjach modeli samochodów. Aby dowiedzieć się więcej o doposażeniu i modernizacji Twojego auta, skontaktuj się z wybranym dealerem Volkswagena.

Czy podczas używania samochodu skomunikowanego moje dane są bezpieczne?

Dane każdego skomunikowanego samochodu są ściśle chronione przez markę Volkswagen i nie są dostępne dla postronnych osób. Dotyczy to m.in. ochrony danych osobowych, prywatności, jak i bezpieczeństwa korzystania z systemu. Infrastruktura i oprogramowanie są na bieżąco tworzone oraz monitorowane przez specjalistów z dziedziny IT.

Czy skomunikowane samochody zachowują system sterowania po utracie zasięgu?

Podczas chwilowego braku internetu nie stracisz możliwości prowadzenia samochodu, wszystkie niezbędne systemy samochodu działają także w trybie “offline”. Nie zmienia to faktu, że dostep do internetu znacząco podnosi komfort podróżowania oraz wrażenia z jazdy, więc warto korzystać z łączności na bieżąco.

Czy mogę zyskać zdalny dostęp do samochodu?

Tak! Za pomocą smartfona możesz m.in. otwierać i zamykać samochód, włączyć ogrzewanie postojowe lub sprawdzić poziom paliwa, nie wychodząc z domu.

Jakie dodatkowe funkcje są dostępne w moim samochodzie elektrycznym?

Volkswagen wdrożył kilka dodatkowych opcji stworzonych z myślą właścicielach aut elektrycznych, takich jak możliwość sprawdzenia stanu i naładowania baterii, a także znalezienia najbliższej stacji ładowania. Dzięki temu zaplanowanie nawet bardzo długiej trasy nie będzie problemem.

W przypadku jakichkolwiek pytań skontaktuj się z naszymi dealerami, którzy pomogą Ci w znalezieniu samochodu używanego z określonymi funkcjami i udzielą wszelkich szczegółowych informacji na temat możliwych rozwiązań technologicznych.