Zalety zakupu samochodu używanego od dealera

8 zalet zakupu samochodu używanego od dealera, o których mogłeś nie wiedzieć

Zakup samochodu używanego to wyjątkowo stresujący moment. Im pokaźniejszą kwotę planujesz wydać, tym większe jest ryzyko przykrego rozczarowania. Co rusz usłyszeć można o nowatorskich sztuczkach handlarzy samochodów używanych i chyba każdy zna osobę, która niemiło przekonała się o nich na własnej skórze. Czy jednak zakup używanego auta zawsze musi wiązać się z ryzykiem trafienia na „minę”? Przeciwwagą dla tego zjawiska i głosem rozsądku na rynku samochodów używanych jest program Das WeltAuto zrzeszający dealerów z całej Polski. Jego ideą jest eliminacja negatywnych stron zakupu auta używanego i sprawienie, by kupno używanego samochodu tak łatwe i bezstresowe, jak kupno nowego samochodu w salonie. Jak działa program Das WeltAuto i jakie korzyści płyną z zakupu auta używanego od dealera?

Tylko sprawdzone samochody używane

Podstawowym problemem rynku aut używanych jest niepewna historia samochodu. Sytuacje, w których oferowany jest samochód popowodziowy, powypadkowy, mocno wyeksploatowany lub obciążony prawnie, wcale nie są rzadkie. Oferowana przez handlarza książka serwisowa też nie jest gwarancją bezpieczeństwa zakupu. W przypadku importowanych samochodów używanych są to często falsyfikaty, które nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Zupełnie inaczej jest w przypadku zakupu samochodu używanego od dealera w ramach programu Das WeltAuto. Tutaj znaczenie ma nie tylko obecność książki serwisowej. W Das WeltAuto sprawdzana jest przede wszystkim jej autentyczność, a wizyty w autoryzowanych serwisach są potwierdzane bezpośrednio przez dealera. Kupując auto od dealera Das WeltAuto możesz mieć pewność, że historia każdego samochodu używanego jest znana w każdym szczególe, a jego przebieg jest prawdziwy.

Idealny stan techniczny auta używanego

Nieuczciwe firmy handlujące samochodami używanymi często skupują auta uszkodzone i zaniedbane — cena wykupu jest zazwyczaj głównym kryterium. Wiele z tych usterek udaje się zatuszować przez klientem i wychodzą one na jaw dopiero po dłuższym czasie, np. w czasie okresowego przeglądu auta. Znalezienie samochodu używanego w dobrym stanie jest więc sporym problemem. Co ciekawe, ma to miejsce nie tylko wśród kilkunastoletnich aut używanych, które siłą rzeczy są bardziej wyeksploatowane, ale też wśród tych kilkuletnich, np. poflotowych. Wyznacznikiem nie jest również cena auta używanego – aby uśpić czujność klienta, często jest zawyżana.

Program Das WeltAuto wyklucza ten proceder w wyjątkowo prosty sposób. Każdy z pozyskanych samochodów używanych przechodzi dogłębny przegląd oraz analizę aż 117 punktów serwisowych. Szczegółowa checklista skupia się nawet na takich szczegółach jak świetlenie schowka w desce rozdzielczej czy poziom hałasu tylnej osi. Każdy samochód używany oferowany przez dealera Das WeltAuto poddawany jest temu testowi, więc możesz mieć pewność, że jest w idealnym stanie technicznym.

Pełne przygotowanie samochodu używanego do sprzedaży

Drobne usterki, jak przepalenie żarówki w schowku, mogą przydarzyć się nawet w najbardziej zadbanym aucie używanym. Najważniejsze, by zostały wyeliminowane przed oddaniem samochodu nabywcy. Sieć Das WeltAuto przygotowując samochód używany do sprzedaży dokonuje wszelkich napraw, także tych pozornie nadgorliwych. Wszystko po to, aby uzyskać pewność zakupu równie wielką, jak w przypadku samochodu nowego, prosto z salonu. Dzięki temu klient nie musi obawiać się o dodatkowe wydatki po zakupie i ma pewność, że każda rzecz działa nienagannie. Naprawy auta używanego zakupionego w ramach programu Das WeltAuto dokonywane są w punktach ASO, przy użyciu oryginalnych części zamiennych.

Bezstresowa jazda próbna

Jazda próbna jest niezwykle ważnym elementem wyboru samochodu. Tylko w ten sposób możesz wychwycić niektóre dolegliwości auta, np. stuki z zawieszenia, szarpiący silnik lub trzeszczącą deskę rozdzielczą. Problem w tym, że wielu handlarzy niechętnie udostępnia samochody używane do jazd próbnych. Nie zawsze jest to spowodowane chęcią ukrycia wad auta używanego. Inne przyczyny to brak czasu czy duża liczba rezygnacji rozczarowanych stanem auta klientów. W programie Das WeltAuto jazda próbna to kluczowy punkt sprzedaży samochodu używanego. W ten sposób dealer Das WeltAuto ma okazję udowodnić klientowi, jak ważny jest profesjonalny serwis auta i w jak dobrym stanie mogą być używane auta.

Łatwe wyszukiwanie samochodu używanego

Das WeltAuto zrzesza 75 dealerów aut używanych z 47 miast i oferuje aż 29 marek samochodów. Nie musisz jednak odwiedzać każdego z dealerów, by wybrać coś dla siebie. Możesz skorzystać z wygodnej wyszukiwarki samochodów, w której zaznaczysz najdrobniejsze kryteria wyboru, włącznie z poszczególnymi elementami wyposażenia. Dzięki temu możesz wybrać rodzaj paliwa, skrzyni biegów, nadwozia, orientacyjne zużycie paliwa, moc silnika czy liczbę drzwi. Szukasz auta używanego z tempomatem, trzecim rzędem foteli lub sportowymi fotelami? Nic prostszego! To spora oszczędność czasu.

Możliwość pozostawienia samochodu używanego w rozliczeniu

Planujesz wymienić samochód na inny i nie wiesz, co zrobić z poprzednim? Sprzedaż auta na własną rękę to często droga przez mękę. Telefony z propozycjami połowy oczekiwanej ceny, doszukiwanie się na każdym kroku oszustwa lub dopytywanie o to, czy samochód na pewno nie pochodzi od handlarza, to tylko początek długiej listy niedogodności. Inna sprawa, że kolejne wizyty potencjalnych nabywców zabierają mnóstwo czasu, na co często osoba prywatna nie może sobie pozwolić. Jeżeli Twój samochód utrzymany jest w dobrym stanie i chcesz oszczędzić sobie nerwów, pozostaw go w rozliczeniu za nowe auto u wybranego dealera Das WeltAuto. Otrzymasz konkretną i uczciwą wycenę, na podstawie której obliczona zostanie dopłata do nowszego modelu.

Gwarancja i mobilność

Największą zaletą zakupu nowego samochodu jest gwarancja i wynikające z niej profity, m.in. serwisowanie w Autoryzowanych Stacjach Obsługi czy możliwość skorzystania z samochodu zastępczego. Przyjęło się natomiast, że po zakupie samochodu używanego jesteś zdany wyłącznie na siebie i możesz jedynie ubiegać się o zwrot pieniędzy z tytułu rękojmi, co nie zawsze spotyka się z aprobatą handlarza.

 

Z tego względu program Das WeltAuto zapewnia gwarancję, która — w zależności od rocznika, przebiegu i stanu auta używanego — obejmuje m.in. naprawy w ASO przy użyciu oryginalnych części, pełną ochronę przed nieprzewidzianymi wydatkami oraz kompleksową obsługę w salonie. Zabezpiecza to klienta nie tylko przed wadami ukrytymi, ale też kosztownymi usterkami samochodu, które nie wynikają z jego winy.

Opcja wymiany samochodu na inny

Jazda próbna jest ważna, ale nie wszystko da się przeanalizować w trakcie jazdy próbnej. Może się przecież okazać, że świeżo zakupiony samochód używany jest odrobinę zbyt mały, silnik nie zapewnia zadowalającej mocy, a wersja nadwoziowa okazała się niedostosowana do potrzeb. W większości przypadków zwrot samochodu byłby niemożliwy, jednak i tu program Das WeltAuto znajduje optymalne rozwiązanie. Jeżeli w ciągu tygodnia od zakupu uznasz, że zakupiony samochód nie spełnia Twoich wymagań, możesz wymienić go na inne auto używane. To także doskonała opcja dla osób, które nie mogą zdecydować się pomiędzy dwoma modelami. Dzięki opcji wymiany samochodu nie musisz żałować decyzji — możesz ją swobodnie zmienić. Prosta rzecz, a zdecydowanie ułatwia zakup samochodu używanego.

Program Das WeltAuto udowadnia, że zakup używanego auta u dealera nie musi być rosyjską ruletką. Nie musisz już doszukiwać się ukrytych wad, informacji o przeszłości auta lub zabezpieczać przed nieuczciwymi sztuczkami handlarzy. Wybierając auto z oferty Das WeltAuto masz pewność, że to wszystko zostało zrobione już dużo wcześniej, a dealer oferuje Ci to, co sprawdzone i pewne. Ty zaś możesz skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na dobraniu auta używanego do własnych potrzeb.