MotoBlog

Jak przygotować auto do jesieni?

 Jesień to dla kierowcy wyjątkowo trudny czas. Ulice pokryte są śliskimi liśćmi, słońce oślepia nas odbijając się od mokrych nawierzchni, notoryczne zaparowane szyby spędzają sen z powiek, a wysoka wilgotność uwypukla wszelkie problemy z elektryką. Z tego względu przygotowaliśmy poradnik, którym informujemy, czym warto zająć się przez sezonem jesienno-zimowym. Jak przygotować auto do jesieni.
Czytaj dalej >>

10 błędów, jakie możesz popełnić podczas zakupu auta używanego.

 

 

Zakup samochodu używanego to chwila, w której warto zachować wyjątkową czujność oraz spokój. Bez względu na to, ile planujesz wydać, nieuczciwi sprzedawcy czekają, aby Cię zwabić. Jak nie dać się oszukać? Oto 10 błędów często popełnianych podczas zakupu auta.
Czytaj dalej >>

Checklista: te rzeczy musisz sprawdzić kupując używany samochód.

 Od czego zacząć sprawdzanie używanego samochodu? Od checklisty! Solidny plan działań to podstawa, dlatego pomożemy Ci skontrolować nawet najgłębsze zakamarki kupowanego auta. Ich pominięcie mogłoby być równoznaczne z przykrą niespodzianką, która zaskoczyłaby Cię już po fakcie. Odhacz sprawdzone rzeczy i miej je z głowy! Oto lista rzeczy do sprawdzenia przed zakupem samochodu.
Czytaj dalej >>

Formalności po zakupie samochodu - instrukcja

 O czym myślimy po odebraniu kluczyków do zakupionego używanego samochodu? O tym, by jak najszybciej zacząć się nim cieszyć, przemierzając kolejne kilometry. Zanim jednak oddasz się przyjemnościom, czas zapiąć na ostatni guzik wszelkie formalności. Sam zakup oraz podpisanie umowy to dopiero początek. Co należy zrobić po zakupie samochodu?
Czytaj dalej >>

Jaki rodzaj nadwozia najlepiej pasuje do Ciebie?

 Hatchback czy kombi? Liftback czy sedan? Zastanawiasz się czasem jaki rodzaj nadwozia najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? Dziś będziemy wyjaśniać jakie są wady i zalety każdego z nich. Kto wie, być może Twój nowy samochód powinien być zupełnie inny niż obecny? Oto najpopularniejsze rodzaje nadwozia oraz ich krótka charakterystyka.
Czytaj dalej >>

Jakie są zalety zakupu używanego samochodu?

 Używane samochody w dalszym ciągu mają szerokie grono zwolenników. Jak się okazuje, nie bez przyczyny. Czynnikiem decydującym jest m.in. niższa cena, ale nie tylko. W grę wchodzą także inne czynniki, niekoniecznie związane z pieniędzmi. Jakie zalety przemawiają na korzyść zakupu używanego samochodu osobowego czy użytkowego?
Czytaj dalej >>

10 sztuczek nieuczciwych handlarzy samochodów używanych

`

Wybranie samochodu z ogromu ogłoszeń motoryzacyjnych to tylko pierwsze sito przy zakupie auta. Zakup samochodu używanego bywa niezwykle stresujący. Nawet najdokładniejsze sprawdzenie samochodu może nie wystarczyć, gdy mamy do czynienia z nieuczciwym sprzedawcą. Jak rozróżnić co jest prawdą, a co naciąganiem rzeczywistości podczas spotkanie z handlarzem?
Czytaj dalej >>

Jak przygotować auto do zimy?

 

Zimą samochody wystawione są na działanie mrozu, większej wilgoci, śniegu, błota czy soli. To najtrudniejszy okres dla naszego samochodu. Alternator, hamulce, akumulator – te i inne podzespoły muszą być zadbane i zakonserwowane, by używany samochód bez problemu odpalał i jeździł podczas mrozów. Oto kompletna lista rzeczy, które należy sprawdzić. Jak przygotować auto do zimy?
Czytaj dalej >>

Jak wycenić używane auto przed sprzedażą?

 

Zakup samochodu to spore wyzwanie, jednak jak się okazuje, również sprzedaż starego auta może przysporzyć wielu problemów. Jednym z nich jest wycena używanego samochodu. Musi być na tyle korzystna, by zachęcić potencjalnego kupującego, ale przede wszystkim opłacalna dla nas samych. W gąszczu ogłoszeń motoryzacyjnych rozstrzał cenowy jest ogromny. Jak zatem wycenić auto używane przed sprzedażą i jakie kryteria wziąć pod uwagę?
Czytaj dalej >>

Jak kupić sprawdzone auto używane – poradnik krok po kroku

 

Zakup samochodu używanego to ogromne obciążenie dla domowego budżetu. Często wydajemy równowartość nawet kilku lub kilkunastu miesięcznych pensji. W takim przypadku ryzyko lub szczęśliwy traf nie wchodzą w grę. Musimy wiedzieć, jak kupić auto sprawdzone i pewne, aby nie narazić się na dodatkowe, bardzo często wysokie koszty nieplanowanych napraw.
Czytaj dalej >>

Wiosenne porządki – jak zadbać o samochód po zimie?

 


Wiosenne porządki to nie tylko sprzątanie domu oraz ogrodu. Na gruntownym sprzątaniu i przeglądzie przeprowadzanym rok w rok skorzysta także Twój samochód, który w czasie zimy dostaje solidnie w kość. Samochody osobowe i użytkowe, którym zapewni się porządną pielęgnację na wiosnę odpłacą się dłuższą żywotnością oraz znacznie przyjemniejszą jazdą. W jaki sposób dbać o auto po zimie? Zobacz porady ekspertów, które obejmują wszystkie samochody używane – Volkswagen, Audi, Ford, Renault, BMW, Opel, Mercedes, Toyota i Volvo.
Czytaj dalej >>