MotoBlog

Jak wycenić używane auto przed sprzedażą?

 

Zakup samochodu to spore wyzwanie, jednak jak się okazuje, również sprzedaż starego auta może przysporzyć wielu problemów. Jednym z nich jest wycena używanego samochodu. Musi być na tyle korzystna, by zachęcić potencjalnego kupującego, ale przede wszystkim opłacalna dla nas samych. W gąszczu ogłoszeń motoryzacyjnych rozstrzał cenowy jest ogromny. Jak zatem wycenić auto używane przed sprzedażą i jakie kryteria wziąć pod uwagę? Czytaj dalej >>

Jak kupić sprawdzone auto używane – poradnik krok po kroku

 

Zakup samochodu używanego to ogromne obciążenie dla domowego budżetu. Często wydajemy równowartość nawet kilku lub kilkunastu miesięcznych pensji. W takim przypadku ryzyko lub szczęśliwy traf nie wchodzą w grę. Musimy wiedzieć, jak kupić auto sprawdzone i pewne, aby nie narazić się na dodatkowe, bardzo często wysokie koszty nieplanowanych napraw.
Czytaj dalej >>

10 sztuczek nieuczciwych handlarzy samochodów używanych

`

Wybranie samochodu z ogromu ogłoszeń motoryzacyjnych to tylko pierwsze sito przy zakupie auta. Zakup samochodu używanego bywa niezwykle stresujący. Nawet najdokładniejsze sprawdzenie samochodu może nie wystarczyć, gdy mamy do czynienia z nieuczciwym sprzedawcą. Jak rozróżnić co jest prawdą, a co naciąganiem rzeczywistości podczas spotkanie z handlarzem?
Czytaj dalej >>

Jak przygotować auto do zimy?

 

Zimą samochody wystawione są na działanie mrozu, większej wilgoci, śniegu, błota czy soli. To najtrudniejszy okres dla naszego samochodu. Alternator, hamulce, akumulator – te i inne podzespoły muszą być zadbane i zakonserwowane, by używany samochód bez problemu odpalał i jeździł podczas mrozów. Oto kompletna lista rzeczy, które należy sprawdzić. Jak przygotować auto do zimy?
Czytaj dalej >>

Wiosenne porządki – jak zadbać o samochód po zimie?

 


Wiosenne porządki to nie tylko sprzątanie domu oraz ogrodu. Na gruntownym sprzątaniu i przeglądzie przeprowadzanym rok w rok skorzysta także Twój samochód, który w czasie zimy dostaje solidnie w kość. Samochody osobowe i użytkowe, którym zapewni się porządną pielęgnację na wiosnę odpłacą się dłuższą żywotnością oraz znacznie przyjemniejszą jazdą. W jaki sposób dbać o auto po zimie? Zobacz porady ekspertów, które obejmują wszystkie samochody używane – Volkswagen, Audi, Ford, Renault, BMW, Opel, Mercedes, Toyota i Volvo.
Czytaj dalej >>